Рада Церков закликає владу забезпечити фінансування Суспільного мовника України

Рада Церков закликає владу забезпечити фінансування Суспільного мовника України

13 кві. 2020

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій закликає Верховну Раду та Кабінет Міністрів забезпечити належне фінансування Суспільного мовника, щоб його діяльність не лише продовжувалася в нормальному режимі, а й розвивалася.

Про це йдеться в листах Головуючого ВРЦіРО, Старшого єпископа Української Євангельської Церкви Василя Райчинця, спрямованих голові парламенту та Прем’єр-міністру України 11 квітня.

Церкви й релігійні організації України високо цінують свободу слова та вираження поглядів, які є неодмінною частиною будь-якого демократичного суспільства. Висвітлення правдивої, об’єктивної інформації і всебічне інформування наших співгромадян про події в Україні, зокрема й релігійного характеру, є важливою місією Суспільного мовника.

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій вітає рішення ПАТ «НСТУ» транслювати на телеканалах UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА богослужіння й проповіді релігійних діячів окремих конфесій. Водночас важливим є забезпечення рівного доступ до трансляції богослужінь усіх релігійних організацій, що входять до складу ВРЦіРО.

На переконання Ради Церков, висвітлення релігійного життя України важливе не лише під час карантину, а й у повсякденній діяльності Суспільного мовника, у чому Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій готова співпрацювати з ПАТ «НСТУ».

Як повідомлялося раніше, бюджет НСТУ у 2020 році мав би становити 1 млрд 711 млн 516 тис. грн, що на 300 млн менше ніж передбачено в законі «Про суспільне телебачення та радіомовлення України». Суспільний мовник просить уряд не зменшувати видатків на діяльність НСТУ у 2020 році та переглянути наміри щодо скорочення видатків на сферу культури.