Обласна рада не підтримала відставку Мангера та Гордєєва(ОНОВЛЕНО)

12:28, 8 лют. 2019
 
Обласна рада не підтримала відставку Мангера та Гордєєва(ОНОВЛЕНО)

Сьгодні зранку голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер на початку сесії запропонував внести у порядок денний питання про звільнення голови Херсонської облради і висловлення недовіри голові Херсонської облдержадміністрації Андрію Гордєєву. Депутати не підтримали це рішення. Двоє - "За", всі інші - "Проти".

Перед початком засідання чергової сесії Херсонської обласної ради її голова Владислав Мангер запропонував його з посади звільнити, голові облдержадміністрації Андрію Гордєєву висловити недовіру.  Депутати таку пропозицію не підтримали. Чому це питання пропонували винести на розгляд сесії, пояснив голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер:

"Спекуляції, які проходять сьогодні у пресі, які звучать відносно мене і голови Херсонської обласної державної адміністрації, щоб зняти всі ці спекуляції, сьогодні це питання було поставлене на голосування. По друге, я тимчасово призупинив своє членство в партії Батьківщина, тому мені треба було перепідтвердити свою роботу в обласні раді і подивитись наскільки сьогодні обласні депутати підтримують роботу мене і роботу облради".

Щодо подальшої долі у партії "Батьківщина" він додав:

"Коли закінчиться слідство, час покаже".

Голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв також прокоментував звинувачення у причетності до справи Катерини Гандзюк, через які сьогодні пропонували висловити йому недовіру:

"Якщо ми живемо у правовій державі, то будь-які усунення з посад, якщо вони стосуються кримінального провадження, є процедура. Слідчий дає подання, яке підписує прокурор, з’являється до суду, суд визначає ступінь обмеження трудових прав того чи іншого фігуранта по справі. В даному випадку ми бачимо, що є піар технології одного з виборчих штабів сьогоднішніх кандидатів у президенти щодо інших кандидатів у президенти, яка застосовується максимально в інформаційній площині. Я стою на позиції закону і закон каже – якщо винний, будь ласка в кайданки, в тюрму, через суд".

Чи не було порушено сьогодні регламент, розповіла начальниця юридичного відділу обласної ради.

Наталія Андрощук, начальниця юридичного відділу виконавчого апарату Херсонської обласної ради:

"У нас передбачено сигнальне голосування. Це процедура, яка визначає готовність депутатів голосувати з того чи іншого питання та розглядати його в подальшому".

З присутніх сьогодні депутатів, двоє проголосували за відставку Владислава Мангера та висловлення недовіри Андрію Гордєєву. Це Георгій Гаркуша і Олександр Шумей.

Олександр Шумей, депутат Херсонської обласної ради:

"Це моя людська позиція, я її озвучив. Рішення, воно ні до чого б не призвело. Але, я вважаю, що це все таки певний виклик для депутатів проявити якусь свою особисту позицію, позапартійну. Ситуація напружена, але я вважаю, що ми маємо отримати відповіді на питання: Хто замовив Катерина Гандзюк".

Проти пропозиції Владислава Мангера на сесії проголосували сім депутатів.

Павло Філіпчук, депутат Херсонської обласної ради:

"За відставку керівника облради Владислава Мангера я не голосував, це питання не підтримую, вважаю його надуманим і не підтвердженим фактом".

 43 депутати участь у цьому голосуванні не взяли.

 Олександр Книга, депутат Херсонської обласної ради:

"Не голосував, тому що це дійсно вже у нас політичні амбіції випереджають розум. Просто брати звинувачувати людей, коли йде слідство, коли цим займаються серйозні структури. Це ж не просто на місцевому рівні. Цим займаються генеральна прокуратура. Хай закінчиться слідство, то і назвуть".

Нагадаємо, відсторонити Владислава Мангера і Андрія Гордєєва від керівництва областю вимагали на акції "Хто замовив Катю Гандзюк", яку провели 4-го лютого у Києві під стінами Адміністрації Президента.

Масі Наєм, адвокат:

"Дати зрозуміти, мабуть БПП і БЮТ, про те що має бути політична відповідальність, за якщо не співучасть, якщо не замовність, то принаймні за те, що це відбувалось в тому регіоні. Жодна людина не понесла політичної відповідальності, нібито це так і мало бути".

З Адміністрації Президента до мітингувальників ніхто не вийшов. Під офісом "Батьківщини" Іван Крулько зачитав учасникам акції "Хто замовив Катю Гандзюк?" рішення політради партії по Владиславу Мангеру.

Іван Крулько, народний депутат України (ВО "Батьківщина"):

"На сьогоднішній момент Мангер не є членом партії "Батьківщина". Це-перше. Друге - він не входить до жодного керівного органу нашої партії і не очолює міську партійну організацію. Третє - якщо його вина буде доведена, нехай стає перед судом і відповідає".

28-го січня батько Катерини Гандзюк - Віктор - на засіданні тимчасової слідчої комісії Парламенту - заявив, що підозрюваний в організації нападу на його доньку - Олексій Левін - співпрацював з головою обласної адміністрації Андрієм Гордєєвим та його заступником Євгеном Рищуком. А також - із головою Херсонської облради Владиславом Мангером.

Віктор Гандзюк, батько Катерини Гандзюк:

"Я знаю тільки одне, коли підозрюваний кримінальний авторитет, який нещодавно вийшов із тюрми, співпрацює з головою Херсонської обласної ради, партійцем партії Батьківщина Владиславом Мангером, коли кримінальний авторитет тісно співпрацює з головою Херсонської ОДА, партійцем Блоку Петра Порошенка, Андрієм Гордєєвим, коли кримінальний авторитет тісно співпрацює з заступником Гордєєва - Євгеном Рищуком, ці люди мають зникнути з політичного горизонту. Вони скомпроментовані назавжди".

Євген Рищук, заступник голови Херсонської ОДА:

"Я не знав їх нікого. Нікого, хто проходе по ділу Катерини Гандзюк, я не бачив в житті".

Катерина Гандзюк померла 4-го листопада в опікОвому центрі в Києві. Наприкінці липня жінку облилИ сірчаною кислотою в Херсоні. Поліція затримала п’ятьох підозрюваних у нападі, зокрема й підозрюваного в організації злочину. Ще одному громадЯнину - на прізвище Левін - оголосили про підозру. Він виїхав з України. Замовника вбивства - не названо. Спершу напад розслідували як замах на життя. Згодом кваліфікували як умисне вбивство. Серед його ймовірних причин слідчі називають професійну діяльність Гандзюк та її громадянську позицію.

Читайте нас у TelegramTwitterInstagram та Facebook.

Свіжі випуски новин переглядайте за посиланням або на нашому Youtube-каналі