У Козачих Лагерях відкрили аварійну школу (ВІДЕО)

19:09, 5 вер. 2019
 
У Козачих Лагерях відкрили аварійну школу (ВІДЕО)

У Козачих Лагерях Олешківського району навчальний процес розпочався у школі, в якій частково немає даху. Шифер був пошкоджений під час буревію у червні цього року. Чому досі не відновлено покрівлю, дізнавались кореспонденти Суспільного.

Від завтра 22 першокласники, які навчалися з 1-го вересня в аварійному кабінеті, будуть переведені до іншого приміщення. Першачків з класу Віри Дудченко переводять до кімнати, яку раніше орендував дитячий садок. 

"Ось акт готовності школи, ось Держпродспоживслужба підписала акт готовності школи до нового навчального року. За умови, що я п’ять класів, які протікають, приберу з навчально-виховного процесу. Я їх уже прибрав. Бачите - перестановка? Тепер у вчительській - діти. Приїхали спеціалісти і побачили, що накрити 500-600 шиферин - воно не спасе. В одному місці накриємо, в іншому буде рвати. Тому вирішили робити капітально. Але якби не було перепон, що потрібно проект, експертизу. Я жодної гарантії не даю. Я вчора спілкувався з начальником центру по обслуговуванню установ, з будівельником. Вони подали на експертизу в Херсоні, а потім вона піде ще на Київ. Як можу гарантувати, коли її зроблять?", - говорить директор козачелагерської школи Микола Дудченко.

Тарас Година-Арюпін, начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Держпродспоживслужби в Херсонській області:

"Керівництвом школи розроблено план заходів, виділяються кошти на ремонт даху. Але на час, поки цей ремонт не зроблено, ті приміщення, які розташовані під неремонтованим дахом, вилучаються з навчального процесу і використовуватись не будуть. За таких умов також підписано акт готовності школи".

У козачелагерській школі 386 учнів, 19 класів. З них п’ять класів, а це близько сотні дітей, цього тижня переводять до інших приміщень, розказує заступниця директора з навчально-виховної роботи Ольга Трихілєва:

"Саме над цим кабінетом пошкоджено шиферне покриття. Тут, ви бачите, протікало трошки. З цього кабінету діти уже розсаджені на сьогодні по інших кабінетах. Бібліотека працює, але тільки для зберігання бібліотечного фонду".

Сергій Строгін, заступник директора з господарської частини:

"Бачите, оці парапети ми повскривали, де було можна, і накрили коридори".

Ніна Коршун, бабуся учениці козачелагерської школи:

"У нас не протікає, бо ми на другому поверсі. А на третьому - там зірвало дах, як був ураган, там стеля протікає. У нас сусідка розказала, що ремонт зробили у класі, а стіни від того дощу руді стали".

На ремонт школи районного бюджету надійшло 1 мільйон 900 тисяч гривень. За проектом капітальний ремонт даху коштує п’ять з половиною мільйонів гривень, розказує Микола Литвиненко, тимчасовий виконувач обов’язків директора центру по обслуговуванню установ та закладів освіти району Олешківської районної ради Херсонської області:

"Центр провів повну кошторисну документацію, подано його на експертизу. Наскільки розумію, висновок буде на наступному тижні. Ми починаємо роботи. Проект було подано 16-го серпня. Термін розгляду - десять робочих днів. Є зауваження до проекту. Зараз вони розглядаються".

Від селищної ради допомоги не буде, каже секретарка Козачелагерської селищної ради Наталя Лукач:

"Наша козачелагерська школа перебуває на балансі Олешківської районної ради. Коли була негода, районна рада виділяла кошти на ремонт покрівлі. Сільська рада не фінансувала ці роботи".

Оксана Хлєбус, Владислав Купрєєв.

Читайте нас у TelegramTwitterInstagram та Facebook.

Свіжі випуски новин переглядайте за посиланням або на нашому Youtube-каналі