У Херсоні відзначили 75-ту річницю звільнення міста

15:11, 13 бер. 2019
 
У Херсоні відзначили 75-ту річницю звільнення міста

У Херсоні відзначили 75 років від дня визволення міста від нацистських окупантів.

О 10:00 розпочався захід на набережній біля Вічного вогню. Тут зібралися близько 300 людей.

"В першу чергу для нас це день визволення нашого славетного міста Херсона. Я почав війну у 12 років, а завершив - у 17. Я був партизаном. Ми зараз перебуваємо на площі імені Федорова Олексія Федоровича. Це був мій керівник", - говорить Володимир Казначеєв.

Галина Ревертюк - військова пенсіонерка. Сама жінка народилася після війни. З Другої світової не повернувся її дідусь. Говорить, що для неї такі заходи важливі.

Дмитро Перетяпко – почесний громадянин Херсона, 1944-го року брав участь у боях за визволення міста. Сьогодні йому – 95. Ветеранові важко говорити, і все ж він бажає країні миру.

На Алеї Слави завершився захід покладанням квітів до могили Невідомого солдата.

Далі учасники заходу рушили до пам’ятного знаку на честь визволення Херсона на площу біля краєзнавчого музею. Там поклали квіти разом зі школярами.

Гаубицю М-30 встановили на площі біля краєзнавчого музею у 1975-му році до 30-х роковин Перемоги у Другій світовій. В роки війни її використовували у боях від Нальчика до Берліна. За допомоги цієї гаубиці звільняли і Херсон.

13 березня форсували Дніпро 49-а гвардійська та 295-а стрілецькі дивізії, які й визволили Херсон. Обидві вони дістали найменування "Херсонських". До середини березня 1944-го року вся Херсонщина була визволена від гітлерівських військ.

Визволення Херсонщини проходило в два етапи. З жовтня до листопада 1943-го року було визволено Лівобережжя. Правобережжя було визволено під час другого етапу, який тривав з лютого до квітня 1944-го року. Перший населений пункт - Нижні Сірогози - було звільнено 28 жовтня 1943-го року. Останній населений пункт Херсонщини – залізничну станцію Чонгар – звільнено 12 квітня 1944-го року.

У боях за визволення Херсонщини від німецьких військ загинуло, померло від ран та зникло безвісти 47 тисяч бійців. За героїзм та мужність, проявлені при визволенні нашого краю, 67 воїнів отримали звання Героїв Радянського Союзу.

Читайте нас у TelegramTwitterInstagram та Facebook.

Свіжі випуски новин переглядайте за посиланням або на нашому Youtube-каналі