UА: ХЕРСОН транслюватиме вечір-реквієм до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

UА: ХЕРСОН транслюватиме вечір-реквієм до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

13 тра. 2021

15 травня в Херсоні на площі Свободи відбудеться вечір-реквієм «Пам’ятаємо!», присвячений Дню пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. UА: ХЕРСОН — інформаційний партнер події. Пряма трансляція вечора-реквієму відбудеться 15 травня в ефірі UA: ХЕРСОН та регіональних телеканалах Суспільного о 20:30.

Читайте також: «Історія кримських татар» — проєкт про заслання і повернення від UА: КРИМ

Мета заходу — приверненути увагу до пам’ятної дати та сприяти розумінню спільної історії між народами й підвищити громадянську обізнаність щодо трагедії 18 травня 1944 року, коли розпочалася операція з депортації кримських татар і було виселено 180 014 осіб.

Подія відбудеться за участі етногурту ДахаБраха та співачки Джамали із залученням кримськотатарських хореографічних колективів.

Вечір-реквієм організовано Благодійною організацією «ККСЦ “Куреш”» спільно з ГО «ГОГОЛЬFEST», Агенцією США з міжнародного розвитку USAID та за підтримки ГО «Нова генерація». 

«Кілька років тому ми з колегами — Лілією Джаксим і Сусанною Ізмайловою — обговорювали заходи, які проводяться 18 травня до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. І дійшли висновку, що традиційний підхід у вигляді мітингів, не те щоб зжив себе, але був недостатньо ефективним. Ми довго думали і дійшли такого висновку: треба придумати формат, який був би цікавий людям, який би об’єднав людей, незалежно від національності, щоб показати весь біль і всю трагедію, які пережив кримськотатарський народ за ці, вже 77 років», — розповідає директор з розвитку Благодійної організації «ККСЦ “Куреш”» Ібрагім Сулейманов.

Спеціальна подія буде створена режисером Владиславом Троїцьким:

«За допомогою мистецтва ти можеш відчути цю історію. Не позначити, коли просто дивишся, що хтось страждає, а тебе це не стосується. А коли при тобі це відбувається і ти розумієш, що можеш опинитися в такій самій ситуації. Це не просто менторство і мораль, це — емоції. Цей вечір-реквієм буде не про "показати і розповісти", а про "відчути"».

Події заходу також широко висвітлюватимуться у програмах і репортажах новинарів телеканалу UA: ХЕРСОН та радіоефірах UA: Українське радіо Херсон.

«Суспільне Херсонщини просто не могло оминути таку важливу для міста подію. Адже зазвичай до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу у місті відбувалися мітинги. Цього року відбудеться масштабний вечір-реквієм, який допоможе зрозуміти біль кримськотатарського народу, котрий зазнав геноциду з боку злочинної радянської влади. Ми вирішили долучитися до цієї події, до ініціативи Гогольфесту та їхніх партнерів і показати вечір-реквієм наживо для аудиторії Суспільного мовника», — розповідає продюсер Херсонської філії Суспільного Рустам Авдєєв.

Подію проведуть згідно з вимогами МОЗ у зв’язку з запровадженням карантинних обмежень.

Нагадаємо, місцеві Суспільні телерадіокомпанії разом із загальнонаціональними телеканалами UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й каналами Суспільного радіо (UA: Українське радіо, UA: Радіо Промінь, UA: Радіо Культура) входять до мережі найбільшого незалежного медіа в Україні — UA: Суспільне мовлення.

Дивитися і слухати програми й стежити за всіма заходами і випусками новин Херсонщини можна на сайті Суспільне | Новини, на сторінці Суспільне Херсон у Фейсбуці та UA: Українському радіо Херсон, а також онлайн на сайті філії.