У День Незалежності України в Херсоні фінішував Всеукраїнський інклюзивний велопробіг

У День Незалежності України в Херсоні фінішував Всеукраїнський інклюзивний велопробіг

25 сер. 2018

З 5 по 24 серпня 2018 року учасники велопробігу "Бачу! Можу! Допоможу!" проїхали 20 міст – із Харкова через Полтаву, Дніпро, Запоріжжя та фінішували в Херсоні. Це унікальна можливість для людей із вадами зору подорожувати на велосипедах-тандемах разом зі зрячими напарниками.

UA: Суспільне мовлення є інформаційним партнером велопробігу. У кожному місті акцію висвітлювали журналісти регіональних філій Суспільного.

Про свої враження під час довгої подорожі організатори й учасники велопробігу розповіли журналістам відразу після фінішу на прес-конференції, що відбулася в прес-центрі Херсонської філії Суспільного.

"Фініш – це не лише офіційна подія, – сказала організаторка пробігу Юлія Сачук. – Це відчуття, що тобі знову вдалося подолати велику кількість кілометрів, а цього разу – тисячу, воно найсильніше і найсправжніше. А ще сам в’їзд у місто та зустріч із велоспільнотою – це надзвичайно приємна річ".

Журналістів цікавило, що запам’яталося в подорожі. Кожен із учасників велопробігу визначив для себе те місце, яке його вразило найбільше. Таких на всьому маршруті, як зазначають велосипедисти, дуже багато.

Мирослав Ткачук, учасник велопробігу розповів: "Я дуже хвилювався, що не зможу проїхати весь маршрут, бо вперше беру участь у такій акції. Та мені вдалося. І все завдяки тим людям, які були поряд, і тим, хто зустрічався нам по дорозі – справжні, щирі, відверті".

Цьогорічний велопробіг "Бачу! Можу! Допоможу!" став інклюзивнішим, зауважили організатори. Сподіваються, що до них щороку долучатиметься більше людей із інвалідністю, а також волонтерів, які допомагатимуть їм у дорозі.

"Люди з інвалідністю в Європі – частина суспільства. Хочеться, щоб і в Україні вони так почувалися. Для цього ми і проводимо велопробіг і дякуємо всім, хто нас підтримує", – наголосила зазначила пілотеса Антоніна Дідик.

"Ми раді зустрічати сьогодні в Херсоні учасників велопробігу "Бачу! Можу! Допоможу!". Це люди, які власним прикладом показують, що інвалідність – не вирок. А наше завдання – донести суспільству, що кожен із нас – має право на повноцінне життя", – сказав продюсер Херсонської філії Суспільного Василь Середюк.

Як зустрічав Херсон веломандрівників – кореспонденти Херсонського Суспільного розповіли у випусках новин. Окрім цього, про проблеми, з якими довелося зустрічатися під час подорожі, якими дорогами їхати, до яких акцій намагалися залучити мешканців населених пунктів, через які подорожували учасники пробігу – вони обговорили у радійній та телевізійній програмах "Тема дня".

Прес-конференцію організаторів велопробігу "Бачу! Можу! Допоможу!" можна подивитися на сторінці Херсонської філії у Фейсбуці.